Pubg Lite Hata ve Çözümleri

Pubg Lite Hata ve Çözümleri

Herkesin merakla beklediği PUBG Lite sonunda çıktı. Ancak bazı oyuncular sorun yaşıyor. Siz de “PUBG Lite açılmıyor” veya Pubg Lite Hata alıyorum diyorsanız bu içeriğimiz tam size göre!

Beklenen Pubg Lite 23 Mayıs’da Türkiye’ye açıldı, fakat oyun içerisinde ilk testlerimize göre bir hayli bug mevcut. Pubg Lite Açılmıyor ve Pubg Lite Hata ları için bilgisayarınızda yapılması gereken bazı işlemler var, hadi gelin beraber deneyelim 😊

PUBG Lite açılmıyor %100 çözümleri!

Pubg Lite Hata Cooked Content & Global Shader Hatası

Her oyun için gerekli olan Direct X bu oyun içinde gerekli. Pubg Corporation ekibinin bu oyunu yaparkenki amacı, düşük sistem gereksinimleri ile oynanabilecek bir hayatta kalma oyunu oluşturmaktı. İlk bakışta oyunu yaptığımız testlere istinaden bunu başardıklarını görüyoruz.

Bu hatayı düzeltmek için yapılacak şey basit, ilk olarak varolan Direct X’inizi program ekle kaldırdan kaldırın,

Sonrasında Direct X11 i kurun, ve bu hatayı %100 olarak çözmüş olacaksınız😊

Pubg Lite Global Shader Hatası
Pubg Lite Global Shader Hatası

Pubg Lite Hata DX11 feature level 10.0 is required to run the engine

Bu hatanın açıklaması kısaca, bilgisayarınızda bulunan ekran kartının Direct X11 i desteklemediğidir, böyle bir hatayı almanız için gerçekten çok düşük özellikte bilgisayara sahip olmanız lazım, gelişen Oyun Dünya’sında düşük özellikler de artık aldı başını gitti 😊

Hatanın çözümü için bir alt seviye DirectX yüklemenizi öneririz, fakat bu, %100 bir çözüm olmayacaktır. Çoğunlukla DirectX10 ile de oyuna girebilirsiniz.

Pubg Lite DX11 Level Hata
Pubg Lite DX11 Level Hata

Pubg Lite Fatal Error (Assertion Failed)

Pubg Lite Fatal Error hatasının asıl sebebi, bilgisayarınızın ekran kartının veya işlemcisinin gereğinden fazla ısınmasından kaynaklı olarak güvenlik amacıyla oyunu durdurmasından kaynaklanıyor. Bu gibi durumlarda, öncelikle ekran kartı ve işlemci fanlarını temizleyiniz, sonrasında laptop ile oynuyorsanız bir soğutucu ile oynamanızı tavsiye ederiz. Yüksek derecelerde ısınmadıkça oyun kapanmayacaktır.

Pubg Lite Fatal Error
Pubg Lite Fatal Error

Pubg Lite NVIDIA Geforce Problemi

Pubg Lite Nvidia hatasının sebebi ise eski versiyon bir sürücü kullanmanızdır. Bildiğiniz üzere Pubg Lite 23 Mayıs 2019 da çıktı ve yepyeni bir oyun, dolayısıyla bilgisayarınızdaki donanımların sürücüleri tam anlamıyla güncel olmadan bu ve benzeri hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Ekran kartını güncelleyiniz.

Pubg Lite Nvidia Hatası
Pubg Lite Nvidia Hatası

Pubg Lite Launcher.exe – Bad Image

Pubg Lite Launcher.exe hatasında, Microsoft Visual C++ drive ının yüklü olmadığı veya yanlış yüklendiği belirtiliyor. Google dan ufak bir araştırma yaparak Microsoft un sitesinden Microsoft Visual C++ yı indirip kurun, sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Pubg Lite Launcher.exe – Bad Image Hatası
Pubg Lite Launcher.exe – Bad Image Hatası

Pubg Lite SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed Hatası

Pubg Lite SwapChain hatası ile karşılaşıyorsanız sorun directx veya ekran kartınızın güncel olmadığından kaynaklanıyor, sürücülerinizi güncelleyin. Problem devam ederse, pencere moduna geçmeyi deneyin–> Sistem Ayarları > Görüntü Ayarları > Görüntü Modu > Pencere yi seçin.

Pubg Lite SwapChain Hatası
Pubg Lite SwapChain Hatası

Pubg Lite Error – 620002

Pubg Lite Error – 620002 hatası ile karşılaşıyorsanız, oyunu program ekle kaldırdan kaldırdıktan sonra, oyunun bulunduğu klasörü de komple silin, başlattan pubg lite klasörüne ulaşıp varolan bütün dosyaları silin, sonra oyunu tekrar “BURADAN” indirerek kurun, problem düzelecektir.

Pubg Lite Error – Session Has Expired
Pubg Lite Error – Session Has Expired

 

Problemleriniz devam ederse aşağıdaki soru cevap bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Soru Cevap

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir